مشکل خط صورتی عمودی در نمایشگر گلکسی S7 edge

WP 20160703 006-620x349-760x400

به تازگی عده ای از کاربران گوشی گلکسی اس ۷ اج، وجود یک خط صورتی عمودی بر روی صفحه نمایش گوشی های خود را گزارش کرده اند. سامسونگ تاکنون هیچ بیانیه ای در رابطه با این مشکل منتشر نکرده است؛ اما به نظر می رسد که این مشکل یک مشکل سخت افزاری است.

به گزارش کلیک، گوشی گلکسی نوت ۷، سامسونگ را با مشکلات زیادی مواجه کرد؛ اما به نظر می رسد که سامسونگ باید خود را برای مواجهه با مشکلات جدید آماده کند. به نظر می رسد که قرار است یکی دیگر از پرچمداران این شرکت یعنی گلکسی اس ۷ اج نیز برای این شرکت دردسرساز شود. عده ای از کاربران این گوشی در فضای مجازی گزارش کرده اند که یک خط صورتی رنگ عمودی در حال ظاهر شدن بر روی صفحه نمایش گوشی آن ها است.

عده ای از کاربران در مورد این مشکل نگران هستند و معتقدند که همین خط صورتی رنگ، آزار دهنده است و استفاده از صفحه نمایش را با مشکل مواجه می کند.

اگر چه سامسونگ تاکنون در مورد این مشکل به صورت رسمی هیچ بیانیه ای منتشر نکرده است؛ اما شکایاتی در مورد این موضوع مطرح شده است. طبق گزارش کاربران، زمانی که گوشی در معرض نور شدید قرار می گیرد، این مشکل بیشتر به چشم می خورد. این نخستین باری نیست که مشکل وجود خط صورتی در صفحه نمایش گلکسی اس ۷ اج مطرح شده است و در تابستان ۲۰۱۶ نیز عده ای دیگر از کاربران، مشکلات مشابهی را گزارش کردند.

 

شکایات کاربران

انجمن های متعلق به اپراتورهای AT &T، Verizon، Telstra در استرلیا، اپراتور O2 در انگلستان و همچنین اپراتور Vodafone در دو کشور آلمان و هلند، پر از سوالاتی شده اند که همگی به این موضوع اشاره دارند. حتی در سایت رسمی خود سامسونگ نیز به این موضوع اشاره شده است.

کاربران سایت Reddit هم این مشکل را گزارش کرده اند. یکی از کاربران این شبکه گفته است که او متوجه شده است که یک خط صورتی عمودی در سمت راست گوشی او به وجود آمده است و قبلا هم هیچ آسیبی به صفحه نمایش یا قسمت های دیگر گوشی وارد نشده است و بعد از جستجو در گوگل متوجه شده است که احتمالا مشکل به سخت افزار است و در پایان پرسیده است که آیا واقعاً این مشکل سخت افزاری است؟

حال این سوال برای کاربران گوشی گلکسی اس ۷ اج مطرح شده است که آیا این مشکل شامل گارانتی گوشی می شود یا نه. هنوز مشخص نیست که این مشکل مربوط به سخت افزار گوشی است یا نرم افزار آن.

یکی دیگر از کاربران دیگر نیز گفته است که گوشی گلکسی اس ۷ اج را در نخستین هفته عرضه آن خریده است، اما به تازگی متوجه وجود یک خط صورتی در سمت راست گوشی شده است و سپس پرسیده است که آیا این مشکل شامل گارانتی می شود یا نه و آیا این مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟

 

راه حل برطرف کردن این مشکل چیست؟

بدون تردید، هر مشکلی راه حلی دارد؛ اما به نظر می رسد که این مشکل به سادگی قابل حل نیست؛ زیرا برخی از افراد معتقدند که این مشکل، سخت افزاری است و ربطی به نرم افزار ندارد.

با این حال عده ای از کاربران توانسته اند با استفاده از چند روش و ترکیب آن ها با یکدیگر، این مشکل را برطرف کنند؛ البته این راه حل ها موقتی به نظر می رسند. یکی از روش هایی که می تواند به کاربران در حل این مشکل کمک کند، ریست کردن نمایشگر است. کاربران برای انجام این کار ابتدا باید کد *#۰*# را شماره گیری کنند و سپس رنگ های قرمز، سبز و آبی را لمس کنند. ممکن است استفاده از این راه حل برای بار اول، مشکل را برطرف نکند و کاربران باید آن را چند مرتبه تکرار کنند.

همانطور که گفتیم سامسونگ تاکنون به صورت رسمی هیچ گونه بیانیه ای منتشر نکرده است؛ اما مدیران اجرایی شرکت سامسونگ در انجمن های رسمی توصیه کرده اند کاربرانی که گوشی آن ها دارای این مشکل است، برای بررسی بیشتر گوشی خود، به مراکز تعمیر مجاز سامسونگ مراجعه کنند.