خدمات هاست و دامنه

 خدمات دامنه مهرانفو:

گروه مهرانفو نماینده رسمی شرکت ها و سازمانهای معتبر عرضه کننده نام های اینترنتی (Domain) است.

دامین چیست ؟


همانطور که در عرف معمول هر شرکت یا هر شخص دارای مشخصاتی یکتا نظیر : اسم، آدرس و یا آرم میباشد، هر فرد حقیقی یا حقوقی جهت حضور در اینترنت می بایست یک نام و آدرس مجزا برای خود داشته باشد. این آدرس مجزا و انحصاری اصطلاحاً با نام Domain شناخته میگردد. هر Domain دارای مشخصه هایی می باشد که از 3 قسمت اصلی ساخته می شود. برای مثال :

www.mehranfo.com

بخش اول : Zone
این بخش بیانگر محدوده فعالیت شرکت شما می باشد.کاربران با توجه به این بخش پی به زمینه کاری شما می برند. مثلاً com. نشان دهنده تجاری بودن سازمان شما می باشد.

بخش دوم : Domain
نشان دهنده نام شما می باشد.این نام نمی بایست قبلا توسط فرد دیگری دریافت شده باشد، بدین منظور قبل از ثبت Domain می بایست نام انتخابی خود را چک کنید .

 

بخش سوم : Host
بیانگر میزبان صفحات سایت شما می باشد که کاربر را به سمت صفحات طراحی شده جهت معرفی شرکت شما سوق می دهد. همچنین اگرسایت شما دارای زیر سایتهای مختلف باشد از این بخش میتوانید به زیر سایت مربوطه بروید.

 domain

 تفاوت پسوندها

هر پسوند نشاندهنده زمینه کاری و محدوده فعالیت سایت یا صاحب آن Domain می باشد . در ذیل به شرح تعدادی ازآنها می پردازیم :

COM. :( به معنی Commercial ) این پسوند جزء متداولترین پسوندها می باشد و نشاندهنده این است که سایت ، مربوط به یک شرکت تجاری بین المللی است. امروزه این پسوند به قدری متداول می باشد که اکثر مردم تصورشان این است که تنها این پسوند وجود دارد و می بایست از طریق این پسوند Domain خود را ثبت کنند.

NET. : ( به معنی Network ) و نشاندهنده شرکتهایی می باشد که در زمینه خدمات دهی سرویسهای اینترنت یا ISP فعالیت می کنند.

ORG. : (به معنی Organization) و نشاندهنده سازمانهای غیر دولتی می باشد.

IR. : ( مخفف Iran ) پسوند کشوری.

non-profit organization) .org) : این دامنه برای سایت هایی می باشد که متعلق به موسسات یا سازمان هایی می باشد که فعالیت غیر تجاری دارند.

business) .biz) : این دامنه ها برای سایت های شغلی و تجارتی مانند تجارت الکترونیک ایجاد شده اند.


دامنه های دو حرفی : این دامنه ها معرف کشورها می باشد مانند .ir که معرف کشور ایران می باشد.


Name : این دامین تنها مخصوص افراد حقیقی می باشد که می خواهند برای خود وب سایت داشته باشد.


Ws : در حقیقت این دامنه مورد استفاده دامنه ملی کشور می باشد اما به دلیل شباهت آن به مخفف کلمه (website)، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و می تواند برای هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار گیرد.


Tv : این دامین نیز برای دامنه ملی یک کشور می باشد اما به دلیل شباهت آن به مخفف کلمه (television)، شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای از آن بسیار استفاده می کنند. این گروه با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص در زمینه ثبت دامنه،همه تلاش خود را در جهت حفاظت از هویت اینترنتی مشتریان خود و عرضه خدمات با کیفیت به آنها معطوف کرده است.

 خدمات هاستینگ مهرانفو:

شايد امروز يکي از مهمترين ابزار براي معرفي افراد، سازمانها و شرکتها، ارائه پايگاه اينترنتي( وب سايت) باشد که بستري مناسب براي معارفه، تبادل اطلاعات و معرفي محصولات و خدمات است. اين امر به سهولت و با هزينه اندکي جهت شرکتها، سازمانها و افراد از طريق معرفي پايگاه اينترتي مقدور مي باشد.

مهرانفو اين امکان را براي کاربران فراهم نموده که با ارائه خدماتي پيشرفته و مطابق با آخرين استانداردهاي جهاني و استفاده از فضاي امن ديتاسنتر داخلي به ارائه انواع سرويسهاي Web-Hosting همانند پست الکترونيک، DNS،FTP را با کيفيتي مناسب و در سطح جهاني نمايد.

کلیه مشتریان مهرانفو دارای مالکیت 100 درصد دامینهایشان هستند و در هر زمان امکان تغییر دی ان اس و یا انتقال دامین از طریق پنل اصلی مهرانفو یا خارج از پنل امکان پذیر است.

سرویس ها :

  • هاست لینوکس
  • هاست ویندوز
  • میزبانی فایل
  • سایت پر بازدید
  • سرور اختصاصی
  • سرور مجازی
  • سرور های لینوکس

برچسب ها: هاست و دامنه